Андреа Пирло: Роналдо е допълнително предимство, но Юве трябва да играе футбол и без него

-
-

Старши треньорът на Ювентус Андреа Пирло коментира равенството с Беневенто (1:1) в 9-ия кръг на италианското първенство.

„Контролирахме първото полувреме, имахме шансове да убием интригата, но все още не сме се научили да разчитаме различните моменти от мача. В края на първото полувреме трябваше да контролираме ситуацията и да издържим до почивката. Това не е първият път, когато прескачаме преди почивката. В крайна сметка станахме малко хаотични и загубихме самообладание. Не успяхме да превърнем положенията в голове. Роналдо имаше малки проблеми в средата на седмицата, но все пак искаше да играе в Шампионска лига. След националния отбор, разбира се, му трябваше малко почивка. Роналдо е допълнително предимство, но трябва да се опитаме да играем футбол в негово отсъствие. Това се случва, когато има много играчи в националните отбори, плюс когато играем в Шампионска лига. Ние не сме единственият клуб в тази ситуация“, каза треньорът.