Алар вече 6 часа и 31 минути без гол

0

Срещу Дунав Русе, Дени Алар изигра първия си пълен шампионатен двубой за сините. В него австрийският нападател отново не успя да вкара и така сухата му серия продължава вече 391 минути -6 часа и 31 минути.

Холмар Ейолфсон отбеляза втория си гол за сезона. Така исландецът вече има 5 на сметката си за сините. Два от тях са срещу Дунав – вкара в Русе при 2:1 през есента на 2018 година. Разписвал се е още срещу Ботев Враца и два пъти срещу Верея.

Срещу Дунав вратарят Милан Миятович запази за седми път мрежата си суха в първенството – той е лидер по този показател.

Левски е в серия от 7 последователни победи над русенци в първенството – най-дългата безгрешна поредица на сините срещу отборите от сегашния състав на Първа лига.

Вратарят на Дунав Благой Макенджиев отбеляза първия автогол в полза на Левски този сезон. Интересното е, че през миналия отново страж порази собствената си мрежа срещу сините – Витаутас Черниаускас от ЦСКА-София, при 1:0 за сините в дербито, играно на 29 септември 2018 година.

За първи път от 9 кръга никой от нападателната тройка на Левски не отбеляза гол (в случаите, когато сините се разписваха в шампионатен мач). Предишният подобен случай бе при 1:3 от Берое на „Герена“, когато вкара Мазурек.

За първи път през сезона Живко Миланов бе сменен. Така само двама играчи на сините не са пропуснали и минута от шампионатните двубои – вратарят Милан Миятович и левият бек Иван Горанов.

Освен Миятович, Горанов и Миланов, още трима футболисти на Левски са играли във всички двубои от първенството – Станислав Иванов, Паулиньо и Мартин Райнов.