Академик в 7-ми мач остана без победа, изпусна и Локо Дряново

0
-
-

Свищовският „Академик“ направи седми пореден мач без победа, като след 4 загуби записа три последователни равенства. Последното бе днес на собствен терен срещу аутсайдера „Локомотив“ (Дряново), като мачът завърши 1:1.

„Студентите“ отново доминираха през по-голямата част от мача, но така и не успяха да вкарат гол от игрова ситуация. Те все пак откриха резултата след точно изпълнена дузпа. Станислав Иванов центрира отляво от фаул и Иван Ганев бе съборен в наказателното поле. Опитният капитан от бялата точка стреля в обратния на вратаря ъгъл – 1:0. Малко след това обаче дряновци изравниха след красив удар на Бранислав Ботев от дъгата, при който топката влезе точно под сглобката – 1:1.

Втората част премина в игра пред вратата на гостите, пазена от опитния Венцислав Димитров, но така и не се намери кой да нанесе завършващ голов удар. В последните минути пък дряновци при конти на два пъти пропуснаха да стигнат до 1:2. Първо Бранислав Ботев бе изведен сам срещу вратаря, но той спаси, а после и Денис Дачев напредна сам отдясно, но и неговият удар бе изваден от Виктор Владимиров в корнер.

Така „Локо“ (Др) взе ценна точка в битката за последното място с „Етър-2“, а „студентите“ завършват есента десети с 18 точки.