Янтра удари тежко дубъла на Етър,закотви го на дъното

0
yantra etar 2

Загуба с 4:0 претърпя дублиращият отбор на „Етър“ в регионалното дерби с „Янтра“ в Полски Тръмбеш. Така възпитаниците на Николай Катъров ще зимуват на последно място в класирането с актив от 7 точки, дошли от две победи, едно равенство и 12 загуби.

Домакините убиха интригата още до 30-ата минута, отбелязвайки четири безответни гола. Още в 5-ата Християн Кожухаров бе изведен в коридор от Александър Божуранов, надигра пазачите си и вкара за 1:0. В 12-ата минута реферът реши да свири дузпа за домакините след сблъсък на Калоян Илиев с бранител във виолетово, която етърци оспорваха. Любомир Генчев я превърна в гол за 2:0.

Третото попадение заби Марио Балъков, който проби самостоятелно отбраната на гостите и би край вратаря им. В 29-ата минута пък Красен Славчев завърши комбинация на „Янтра“ с точен удар за 4:0. След почивката етърци бяха по-активният отбор и можеха да отбележат на три пъти, но Калоян Ненчев нямаше шанс със завършващия удар и пропусна добри възможности.

„Янтра“ (Полски Тръмбеш) ще зимува шести с 25 точки, а младите етърци напролет ще трябва да се измъкват от последното място, за да се спасят от изпадане.