Академик с класика срещу 9 от Вихър(ВИДЕО)

0
-
-

Категорична победа с 3:0 постигнаха „студентите“ над гостуващия отбор на Вихър (Славяново) в мач от ХХI кръг на Северозападната Трета лига.

Всичките голове паднаха след почивката, а мачът бе белязан и от два червени картона за гостите. Първо в 32-та минута техен състезател бе изгонен с директен червен картон за обида на длъжностно лице, а в 62-та минута втори жълт и респективно червен, получи друг техен състезател.

Головата сметка за Академик откри халфът Андрей Цой, който вкара изключително красиво попадение в 48-та минута, пращайки кълбото в сглобката на вратата от около 25 метра.

В 59-та минута в наказателното поле бе съборен Димитър Костадинов и съдията даде 11-метров наказателен удар. Зад топката застана щатният изпълнител на тези положения – капитанът Иван Ганев, който удвои с прецизен удар в ъгъла на вратаря за 2:0.

Крайното 3:0 оформи направилият пореден силен мач Димитър Николов в 72-та минута. Той чукна кълбото от близко разстояние, след чудесен пробив от дясно и асистенция на Мартин Ширтев.

Веднага след попадението треньорът на домакините Георги Онов пусна в игра юношите на клуба, които се включиха активно и можеха да допринесат за нов гол, но попадение така и не падна. Чиста мрежа за вратаря Християн Стоянов и нови три точки, които утвърждават Академик на второто място в групата.

Контузия по време на загрявката извади Петър Петров от състава за мача, като той се присъединява в лазарета при Момчил Емилев, Борислав Марков и Благовест Величков преди изключително важния финал за Северозападната дивизия за Купата на Аматьорската футболна лига, който ще се играе идната сряда от 16.00 часа в Севлиево срещу отбора на Дреновец.