7:1 за Лудогорец срещу Берое при вносните голове

0
beroe ludogorets
-
-

Любопитни факти от домакинските мачове на Берое срещу Лудогорец за първенство, предложени от „Тема спорт“:

Само един чужденец е вкарал голове за Берое – Зоран Йосипович. Седем пък са иностранците, реализирали попадения за Лудогорец: В. Мисиджан, Ж. Кишада, Вандерсон, Марселиньо, Кл. Кешеру, Др. Григоре и Жоржиньо.

Равносметката от последните десет срещи под „Аязмото“ е: една победа за беройци, 4 равенства и 5 успеха за Лудогорец.

Най-често регистрираните резултати са 2:0 – 3 пъти (един за Берое и 2 за Лудогорец), 1:1-3 пъти.

Единствената си победа на собствен терен Берое постигна на 25 април 2015 г. с 2:0 след голове на Иво Иванов и Атанас Зехиров.

Най-резултатният двубой е победата на Лудогорец с 4:2 на 20 юли 2019 г.

През първите полувремена са отбелязани 11 гола, а през вторите 45 минути са реализирани 16 попадения.

За Лудогорец 4 гола е отбелязал Марселиньо, а с 3 са Мисиджан и Кешеру.

За орлите е отсъдена една дузпа и тя е реализирана от Станислав Генчев. За Берое също е свирена една дузпа, която е реализирана от Зоран Йосипович.

В 20-и кръг двата тима не са играли срещи за първенство. През март обаче са се играли 3 двубоя: 0:0 през 2013 година, 2:0 за Лудогорец през 2016 година и 1:0 за Лудогорец през 2018 година.