4 гола, червен картон и дузпа в последната секунда на дербито Локо (Бс) – Черноморец

1

Локомотив (Бургас) и Черноморец изиграха изключително зрелищен мач. Двубоят бе изпъстрен с всичко необходимо, за да се причисли към графата „Дерби”.  В срещата имаше червен картон, дузпа и цели  4 попадения. Зарядът и напрежението пък се усещаха от далеч. За този мач на „Съдърланд арена” дори бе сложен вход от 5 лв. Това принуди голяма част от желаещите да наблюдават мача, да отидат зад едно от огражденията. Единствените, които не бяха на нивото на дербито, бяха съдиите, с меко казано странните си отсъждания.

В чисто футболната част съперниците влязхоха твърдо в мача, но през първото полувреме гол така и не падна. През второто обаче зрителите видяха цели 4. Домакините поведоха с гол на Костадин Джамбазов. Веднага след това бе показан червен картон на Кемал Велиев. Въпреки че останаха с 10 души, „акулите” упражниха натиск. Те изравниха чрез Евтим Димитров, който се възползва от центриране на Жулиен Парушев. Петър Кънчев пък направи пълен обрат в мача. Буквално в последната секунда на двубоя, главният арбитър отсъди дузпа за „железничарите”, за нарушение срещу Митко Трендафилов. Зад топката застана капитанът Костадин Джамбазов, който показа здрави нерви и оформи крайното 2:2.

Състав на Локомотив: К. Георгиев, Бачев, Ненов, Делиминков, П. Георгиев, Тенекеджиев, Лечев, Опнаков, Трендафилов, Джамбазов

Състав на Черноморец: Костадинов, Стоев, Влиев, Белчев, Георгиев, Костенски, Русев, Ж. Парушев, Димитров, Ралев, Кънчев