2 от 9 показва защо Левски си тръгва рано от Европа

0
levski otbor

Левски направи силни първи 40 минути в Кипър, но за съжаление най-вероятно ще се раздели с Европа преждевременно. За да рухнат „сините“ след изгонването на Живко Миланов, вина има и отсъствието на качествен втори десен бек за смяна.

Със сигурност ако Левски имаше повече опции на 3-4 поста, дори и с 10 души отборът можеше да си тръгне от Ларнака с далеч по-благоприятен резултат.

„Герена“ най-после отваря вратите си! Хубчев за сефте ще води отбор, чиито фенове ще скандират „атака“ от първата минута

Всъщност, ранното отпадане е проекция на късната селекция на „Герена“. „Сините“ привлякоха девет нови попълнения през лятото, но в петте мача приоритетно участие имат само двама от играчите. Вратарят Милан Миятович и защитникът Янис Каргас са играли в четири от срещите, а Дени Алар, Мохамед, Здравко Димитров, Франко Мазурек и Илия Димитров са записали между 14 и 50 минути. Найджъл Роберта и Асен Чандъров пък така и не са имали игрово време.

Нови правила на „Герена“! Босовете променят комуникацията с ултрасите и правилата в Сектор Б

Като се има предвид, че нашите отбори не са като английските, испанските, швейцарските или чешките, за които сериозните изпитания почват след третия кръг на евротурнирите или дори в групите, то форсирането на селекцията и интегрирането на играчите трябва да бъде значително по-рано. А ползата от тези играчи ще трябва да я чакаме за следващия сезона.