„Герена“ най-после отваря вратите си! Хубчев за сефте ще води отбор, чиито фенове ще скандират „атака“ от първата минута

0

Левски най-после през този сезон ще се срещне с по-широк кръг от своята публика. Досега не е било сините да са изиграли 5 мача поред, без да имат подкрепата на феновете си на „Герена“. Първите два кръга Левски гостува на Дунав и Етър, записа две визити в Словакия и Кипър за Лига Европа и веднъж посрещна Ружомберок само пред детска аудитория в София поради наказание. Освен това тимът нямаше и официално представяне на своя стадион, както се прави друг път.

Едва в шестия мач многохилядната публика в София ще може да види поредния нов треньор и респективно поредния нов отбор на Левски. Петър Хубчев е бивш футболист на сините, но за първи път ще изведе тима на „Герена“ пред публика като треньор.
Съперник на Левски е Ботев, който също е с нов наставник от лятото. И двата клуба в разстояние на месеци разлика смениха своите собственици. Което неминуемо означава завишени очаквания и като визия на клубовете, и след известно време и като резултати. Съперниците не се познават, а това е предпоставка за добър и отворен футбол.

Както са казва, двата тима имат да избиват. Левски почти сигурно ще напусне евротурнирите в четвъртък и ще натисне здраво в първенството. Ботев не участва, но заради еуфорията около градския съперник Локо Пловдив канарчетата също трябва да натиснат, ако искат през следващия сезон да играят официални мачове извън България.
В София още няма да бъде непоносимо горещо, но двата тима имат горещи публики. Пловдивчани традиционно подкрепят добре тима си в София, а за хилядите сини по трибуните не се съмняваме. Досега двата тима записаха по една победа и едно равенство, а дали днес някой ще отбележи и първа загуба?

За Петър Хубчев и славата му на дефанзивен треньор се говори непрекъснато. Колегата му Желко Петрович също за нула време влезе в компанията на прагматичните специалисти. И Ботев при него не беше допускал гол цяло лято, но миналия кръг инкасира попадение, и то у дома, и то от непретенциозния Дунав. След което на сцената излезе маестрото Тодор Неделев. Той и съотборникът му Кристиян Димитров цяла пролет и доскоро през лятото бяха спрягани за Левски. За Неделев сините бяха приготвили извънбюджетна пачка и да излязат извън рамките на допустимото за селекция, но самият футболист отказа да поеме към „Герена“. Сериозна сума бе предложена и за централния защитник, но и той остана в Ботев. Именно запазването на състава на канарчетата и ангажирането на не широко известен, но претенциозен и модерен, треньор говори за амбициите на клуба през този сезон. Ако искат да направят нещо наистина сериозно, канарчетата трябва да измъкват нещо и навън от отборите от Топ 3. В тима има и нови футболисти, досега известни само на Желко Петрович, които ще бъдат загадка за всеки противников треньор.

Дали Хубчев е готов не само за Ботев, но и за целия сезон? След равенството във Велико Търново и катастрофалната загуба 0:3 от АЕК Ларнака евентуална нова грешна стъпка на сините ще постави първите, макар и мижави, въпросителни около бъдещето на треньора. Така е винаги в Левски, при отпадане от евротурнирите и поредни грешки в първенството една част от публиката търси обяснения – защо, как, колко. А и на Хубчев за първи път ще му се случи да води отбор, чиито фенове ще скандират „атака“ още от първата минута. Така че първата среща на новия наставник с публиката на „Герена“ ще е интересна.

Ботев не е само Тодор Неделев, а и точно Хубчев е човекът, който изключително добре познава Тошко и като човек, и като футболист, така че вероятно в този аспект може да има някои тактически изненади.

Така че очакват ни горещи 90 минути на „Герена“. На първите 90 минути пред публика за сезона винаги е интересно.