17-годишен донесе мъчна победа на Черно море над Хебър (ВИДЕО)

0

Черно море победи много трудно Хебър в мач от Х кръг на Първа лига. На „Тича“ варненци се наложиха с 1:0. Голът падна в края на двубоя, а в герой се превърна 17-годишният Николай Златев.

В 4-ата минута Велислав Василев центрира от корнер. Живко Атанасов от чиста позиция засече с глава, но покрай лявата греда.

В 21-ата минута Мартин Дичев центрира отляво. Встрани от точката за изпълнение на дузпа Матиас Курьор засече с глава, но Петър Дебърлиев плонжира и улови.

5 минути по-късно Василев изведе на границата на вратарското поле Живко Атанасов. Ударът на защитника обаче бе избит от вратаря в корнер.

Малко по-късно пред Живко Атанасов се откри нова добра голова възможност, но защитникът и този път не успя да преодолее вратаря на Хебър, който изчисти в корнер.

Втората част започна с малко куриозно със закъснение, след като гостите се забавиха с излизането си на терена, като наложи четвъртият съдия да извика гостите.

Първият удар за Хебър дойде чак в 54-ата минута и бе дело на Олексий Лобов. Дюлгеров обаче улови без никакви затруднения.

В 71-вата минута домакините имаха претенции за дузпа, след като Мазир Сула падна в наказателното поле на Хебър. Главният съдия обаче не посочи бялата точка.

Черно море стигна до победата в 86-ата минута. Сула изведе Николай Златев. 17-годишният футболист нахлу в наказателното поле и с удар по диагонала прати топката в мрежата за 1:0.