10 от Пирин устискаха равен със Славия! ВАР отмени дузпа за „белите“ и гол за „орлетата“ (ВИДЕО)

0
Снимка: facebook.com/OfkPirinEoodBlagoevgrad

Пирин (Бл) и Славия не излъчиха победител в мач от XXIII кръг на Първа лига. На стадион „Христо Ботев“ в Благоевград съперниците не стигнаха до гол, завършвайки 0:0. „Орлетата“ стигнаха до точката, въпреки че над 20 минути играха с човек по-малко, след като Светослав Дяков получи червен картон.

В 21-ата минута Тони Тасев стреля от фал пред наказателното поле. Топката рикошира в стоящия на стената Станоев, след което срещна лявата сглобка на вратата.

23-ата минута Радослав Кирилов овладя в наказателното поле и нанесе удар по тревата. Янко Георгиев обаче със страхотна намеса успя да избие в корнер.

180 секунди по-късно Пирин можеше да открие резултата. Станислав Костов нахлу в наказателното поле и намери зад точката за изпълнение на дузпа Преслав Йорданов. Последният засече мигновено, но Светослав Вуцов успя с крак да избие пред голлинията.

Малко след това Мартин Петков стреля от дъгата пред наказателното поле, но Янко Георгиев изби. Борислав Цонев стигна пръв до топката, след което падна на земята, след съприкосновение със стража на Пирин. Главният съдия отсъди дузпа. Ситуацията бе разгледана обстойно с ВАР и в крайна сметка решението бе отменено, тъй като Цонев бе в засада при удара на Петков.

Пирин реализира гол в 39-ата минута. Светослав Дяков стреля отблизо, но в лявата греда. Станислав Костов обаче бе точен при добавката от вратарското поле. След разглеждане на положението с ВАР обаче, попадението бе отменено заради засада.

В 67-ата минута Пирин остана с човек по-малко. Светослав Дяков получи втори жълт и съответно червен картон за безобидно нарушение срещу Нгуена в центъра на терена.

Въпреки численото си предимство, до края на мача Славия не успя да сътвори нищо интересно пред вратата на домакините и двубоят завърши при нулево равенство.