Швеция ни сложи тройка (ВИДЕО)

0
Снимка: UEFA.com

България загуби гостуването си на Швеция в световна квалификация за Мондиал’2018. Родните национали отстъпиха с 0:3. Двубоят се проведе на „Френдс Арена“ в Солна.

В 3-ата минута България пробва заучено изпълнение на свободен удар, но това не доведе до опасност пред вратата на домакините. В 7-ата минута пък невероятен шанс се откри пред Швеция. Тойвонен от непосредствена близост засече с глава центриране отдясно, но Владислав Стоянов с уникален рефлекс предотврати сигурен гол. Божиков пък трябваше да се намесва решително и да чисти в корнер, предотвратявайки по-сериозни неприятности за българската врата. В 29-ата минута, след центриране от корнер, се стигна до разбъркване в наказателното поле на шведите, но в крайна сметка топката бе изчистена. Секунди по-късно Екдал нахлу опасно в наказателното поле, но Стоянов с крак пресече паса му към Берг. Хийемарк пък остана сам срещу Стоянов. Божиков, обаче с решителен шпагат блокира изстрела му и топката излезе в ъглов. Все пак, в 39-ата минута Швеция поведе в резултата, след чудесно проведена атака. Топката стигна до оставения сам на границата на вратарското поле Тойвонен, а нападателят без проблеми прати кълбото под гредата за 1:0. Родните национали можеха да изравнят светкавично, но уникален пропуск сътвори Ивелин Попов. Славчев подаде на Попов, който сам срещу вратаря, около точката за изпълнение на дузпа, прати топката покрай лявата греда. В последните секунди на първото полувреме Швеция нанесе нов удар. Този път Хийемарк бе оставен сам във вратарското поле и прати топката за втори път в мрежата на Владо Стоянов. Домакините имаха шанс и за трети гол, но ударът от далеч на Хийемарк мина над напречната греда.

В началото на втората част Стоянов не се намеси убедително, но и Берг не действа съобразително. Натискът на шведите се засилваше с всяка минута. Дурмаз стреля слабо и Стоянов улови. Логичното, обаче се случи в 58-ата минута. След центриране от корнер, топката стигна до Виктор Линдельоф, който прави аванса на Швеция класически. Последва мощен удар на Форсберг, който мина над напречната греда. С пропуск се отличи и Хийемарк, чийто удар бе спасен от Стоянов. В 68-ата минута България можеше да стигне до почетно попадение, но Ивелин Попов направи нов сериозен пропуск, след като изстрелът му от непосредствена близост бе слаб и избит в корнер. Пропуск в 80-ата минута направи и Берг, след като се озова сам срещу Стоянов, но стреля в аут.

Състав на Швеция: 1. Робин Олсен, 16. Емил Крафт, 3. Виктор Линдельоф, 4. Андреас Гранквист, 5. Мартин Олсен, 21. Джими Дурмаз, 15. Оскар Хийемарк, 8. Албин Екдал, 10. Емил Форсберг, 9. Маркус Берг, 20. Ула Тойвонен

Състав на България: 23. Владислав Стоянов, 2. Страхил Попов, 3. Александър Александров, 4. Васил Божиков, 6. Симеон Славчев, 9. Георги Костадинов, 10. Ивелин Попов, 13. Антон Недялков, 17. Георги Миланов, 18. Ивайло Чочев, 21. Светослав Дяков

Снимка: uefa.com