Черноморец 1919 с класика срещу Равда (ВИДЕО)

1

ФК Черноморец 1919 Бургас победи Равда в мач от VI кръг на „А“ Областна футболна група. „Акулите“ се наложиха като домакини с 3:0. Двубоят пък се проведе на градския стадион в Поморие. Ръководството на бургаския клуб изказа своята благодарност към колегите си ОФК Поморие за разбирането от тяхна страна и предоставянето на стадиона за изиграването на тази среща.

Двубоят започна с блестящо за Черноморец. „Сините“ футболисти откриха резултата след по-малко от минута игра. Михаил Ралев центрира от дясно в наказателното поле, където Илия Русев отклони топката. Кълбото се в гредата и влезе във вратата на гостите за 1:0. Самият Ралев също вкара гол, който обаче бе отменен заради засада. Въпреки това, в 11-ата минута „акулите“ удвоиха аванса си. Илия Русев центрира отляво, а Асен Джамбазов от близко разстояние засече за 2:0.

През втората част изстрел на Слави Костенски премина до гредата. Възможност да се разпишат имаха още Жулиен Парушев, Емил Генов и Диян Райков. Все пак, 3 минути преди края на мача Черноморец оформи класиката в двубоя. Емил Генов намери Илия Русев, който от близко не остави шанс за реакция на вратаря на гостите.

Състав на Черноморец 1919: 12.Георги Стоянов, 14.Денис Тодоров, 6.Слави Костенски, 3.Димитър Белчев, 4.Християн Георгиев, 5.Тодор Стоев, 8.Илия Иванов, 10.Жулиен Парушев, 11.Илия Русев, 25.Асен Джамбазов, 7.Михаил Ралев

Резерви: 1.Милен Димитров, 23.Евтим Димитров, 17.Румен Стоянов, 21.Симеон Русев, 9.Руси Грозев, 15.Емил Генов . 19.Диян Райков