Черноморец 1919 обърна Камено за 20 минути

1

ФК Черноморец 1919 победи Камено в мач от „А” Областна футболна група. „Акулите” показаха характер, обръщайки резултата в последните 20 минути. Те имаха пасив от един гол, но в крайна сметка спечелиха с 2:1. Успехът можеше да е далеч по-убедителен, тъй като целият двубой се проведе пред вратата на домакините. Куп пропуски, обаче запазиха интригата до самия край.

Още до 15-ата минута Черноморец имаше две отлични възможности за гол. И в двата случая, обаче Жулиен Парушев стреля над напречната греда. Асен Джамбазов пък не успя да засече хубаво топката в непосредствена близост до голлинията. В 29-ата минута Камено успя да поведе с първия си и единствен точен удар за целия мач. Вратарят на бургазлии не успя да улови далечен изстрел и топката спря в мрежата му. В 39-ата минута Асен Джамбазов изскочи сам срещу стража на Камено, но стреля на сантиметри до лявата греда. Слави Костенски пък изпълни по чудесен начин фаул, но отново до страничния стълб.

В началото на втората част страховито воле на Симеон Русев премина над вратата. Логичното се случи 20 минути преди края на мача. Слави Костенски проби и превъзходен удар извън наказателното поле изравни резултата. В 86-ата минута „акулите” съвсем заслужено успяха да осъществят пълен обрат. Влезлият като резерва Илия Русев бе изведен сам срещу вратаря и с прецизен удар прати топката под плонжа му за 1:2. След попадението футболистите на домакините обградиха съдията, за което останаха с 10 души на терена. До края на мача голови положения липсваха и резултатът остана непроменен – 2:1 за ФК Черноморец 1919.

Състав на Черноморец 1919: Я. Костадинов, Д. Тодоров, Т. Стоев, Хр. Георгиев, Д. Белчев, Сл. Костенски, Р. Янков, М. Ралев, С. Русев, Ж. Парушев, Ас. Джамбазов

Резерви: Д. Гочев, Р. Стоянов, Евт. Димитров, Ил. Русев, Ил. Иванов, Р. Грозев, Н. Авджиев