Левски отърва срама срещу последния с фамозен гол (ВИДЕО)

0

Левски победи Монтана в мач от XIV кръг на Първа професионална лига. Столичани се наложиха с 3:1 в символичното си гостуване. Двубоят се игра на стадиона в Ловеч. Играчите на Елин Топузаков поведоха с хубав гол на Краев, преди Дяков да изравни. Левски успя да се измъкне от срамно равенство срещу последния с великолепна странична ножица на защитника Димитър Пиргов. С това си изпълнение на практика осигури крайния успех на своя отбор, тъй като домакините нямаха сили и възможност да стигнат до ново изравняване. В продължението на срещата пък Илиан Мицански оформи крайното 1:3. По този начин Левски отново скъси разликата до лидера Лудогорец на 3 точки.

Левски можеше да поведе още в самото начало на мача. Хубавият удар на Божидар Краев, обаче бе отразен от Иванов. В 13-ата минута гостите сътвориха нов пропуск, след като от непосредствена близост Галин Иванов не успя да засече чудесно центриране на Франсис Нар, позволявайки топката да мине под крака му. Малко по-късно играта бе прекъсната за няколко минути. Причина за това стана димната завеса, която привържениците на Левски направиха с димки и бомбички. Паузата пък бе използвана от тях, за да изразят с мощни скандирания „любовта“ си към Гриша Ганчев. В 32-ата минута възпитаниците на Елин Топузаков успяха да поведат. Галин Иванов осъществи чудесен пробив отдясно и центрира в наказателното поле. Иванов изби, но топката попадна в Аниете, който без забавяне отправи удар. От самата голлиния Шоко предотврати попадение. Но този път кълбото бе овладяно от Краев, който с премерен изстрел направи 0:1. В 41-ата минута домакините изненадващо успяха да изравнят, след много прецизен удар от границата на наказателното поле на Костадин Дяков.

В 51-ата минута Левски пропусна да поведе за втори път. Галин Иванов намери в наказателно поле Адениджи, който обаче засече покрай лявата греда. Самият Иванов бе много близо до попадение, но изстрелът му под гредата бе избит в корнер от Христо Иванов. След час игра Левски заслужено поведе с фамозно изпълнение на Димитър Пиргов. С първото си докосване в мача, влезлият секунди по-рано в игра Бурабия центрира след късно разиграване на корнер. В наказателното поле топката бе посрещната със странична ножица от бранителя, отклони се в напречната греда и влетя в мрежата за 1:2. Минутка по-късно Адениджи можеше да реши всичко, но пропусна сам срещу вратаря. В ситуацията нападателят поиска дузпа, каквато обаче не бе отсъдена. 10 минути преди края Атанасов изпълни хубав фаул, но Йоргачевич улови сигурно. Във втората минута на даденото продължение Сашо Александров намери в накзателното поле Илиан Мицански, който с удар под гредата оформи крайното 3:1 за Левски.

Състав на Монтана: Христо Иванов, Шоко, Иван Михов, Диарасоуба Бамба, Христос Контохристос (87′ – Маркиньос), Костадин Дяков (77′ – Даниел Генов), Георги Коруджиев, Сергей Георгиев, Петър Атанасов, Фернандо Силва, Стивън Петков (64′ – Андреас Васев)

Състав на Левски: Боян Йоргачевич, Александър Ем. Александров, Веселин Минев, Димитър Пиргов, Александър Др. Александров, Джереми Де Нойер, Божидар Краев, Галин Иванов (59′ – Мехди Бурабия), Антонио Аниете, Франсис Нар (88′ – Хеан Деса), Бабатунде Адениджи (72′ – Илиан Мицански)