Черноморец 1919 громи като гост

0

ФК Черноморец 1919 постигна убедителна победа в „А” Областна футболна група. „Акулите” се наложиха с 5:0 като гости на Странджанец (Царево). Бургазлии имаха тотално превъзходство през целия мач, като успехът можеше да бъде и далеч по-изразителен.

Първото полувреме започна с няколко опасни удара към вратата на домакините, които обаче вратарят отрази с вещина. В 25-ата минута Асен Джамбазов засече с глава центриране отдясно, но топката премина на сантиметри до дясната греда. Само 120 секунди по-късно резултатът  бе открит. Илия Русев напредна отляво и подаде успоредно на голлинията към Ростислав Янков, който с хубав удар прати топката в мрежата за 0:1. За голмайсторът това бе дебютен мач за Черноморец. Малко по-късно Асен Джамбазов пропусна да  удвои от чиста позиция. В заключителните секунди на полувремето Тодор Стоев овладя в наказателното поле центриране от корнер, финтира защитник и с мощен изстрел под гредата отбеляза за 0:2.

През втората част превъзходството на „сините” бе още по-ясно изразено. В самото начало Асен Джамбазов излезе сам срещу вратаря, но стреля до дясната греда. В 49-ата минута обаче, резултатът придоби класическо измерение. Илия Русев намери Жулиен Парушев в наказателното поле. Последният излъга последователно вратаря и защитник на домакините, преди на празна врата да се разпише за 0:3. Най-красивият момент в мача настъпи в 53-ата минута. Илия Русев подаде в наказателното поле към Асен Джамбазов, който триково с пета прати топката за четвърти път в мрежата на Странджанец. 20 минути по-късно Жулиен Парушев нанесе силен удар към вратата, а неговият съфамилник Павел отклони топката за крайното 0:5.

Състав на Черноморец 1919: Я. Костадинов, Хр. Георгиев, Д. Белчев, Т. Стоев, Д. Тодоров, Сл. Костенски, Р. Янков, Ил. Русев, Ж. Парушев, С. Русев, Ас. Джамбазов

Резерви: М. Димитров, Т. Бачев, Р. Стоянов, П. Георгиев, Ил. Иванов, Р. Грозев, П. Парушев