Черноморец 1919 громи в мач с 10 гола

0

ФК Черноморец 1919 постигна убедителна победа в първенството на „А” Областна футболна група. „Акулите” се наложиха със 7:3 като гости на Бяла река (Зайчар). С 4 гола за успеха се отличи Жулиен Парушев. От

[sociallocker id=5830]

ръководството на бургаски клуб пък изказаха благодарности към своите колеги за топлото посрещане и коректния двубой.

Срещата започна отлично за Бяла река, чиито футболисти успяха първи да стигнат до гол още в 6-ата минута. Възпитаниците на Нено Ненов, обаче отговориха светкавично и след по-малко от 60 секунди равенството беше възстановено. Михаил Ралев центрира отдясно, а Жулиен Парушев засече с глава за 1:1. В 20-ата минута Слави Костенски сътвори пълен обрат в резултата, след чудесно изпълнен удар от фаул. Само 180 секунди по-късно Жулиен Парушев остана сам срещу вратаря, финтира го и технично прати топката за трети път в мрежата на домакините. Отново той покачи на 4:1 за Черноморец в 31-ата минута, с прецизно изпълнение на свободен удар. Асен Джамбазов можеше също да се разпише, но изстелът му срещна лявата греда. Само в рамките на 3 минути, между 39-ата и 42-ата, тимът от Зайчар успя да върне интригата, намалявайки изоставането си до 3:4.

Втората част започна с бърз гол за „сините”. В 48-ата минута Илия Русев получи в наказателното поле и безпроблемно покачи на 5:3 за Черномроец. Асен Джамбазов пък за втори път в мача удари лявата греда на домакините, преди в 63-ата минута те да си отбележат автогол за 3:6. С хубав удар по диагонала Жулиен Парушев отбеляза своя четвърти гол в срещата, оформяйки крайното 7:3 за „акулите” в 67-ата минута.

Състав на Черноморец 1919: Г. Стоянов, М. Желев, Т. Стоев, Хр. Георгиев, Д. Тодоров, Сл. Костенски, С. Русев, Ж. Парушев, М. Ралев, Ил. Русев, Ас. Джамбазов

Резерви: Я. Костадинов, П. Георгиев, Ем. Гепов, Ефт. Димитров, Ил. Иванов, Р. Грозев, Р. Стоянов