Поморие потопи ЦСКА

5

Отборът на Поморие победи с 2:1 досегашния лидер във втора професионална лига ЦСКА-София II. Пред около 1200 зрители двата тима показаха прилична продукция за родното ниво.

Домакините започнаха много сериозно и агресивно мача, като още в 5-тата мин пропуск направи Антон

[sociallocker id=5830]

Иванов. В 28-мата мин. Майкъл Тевия откри резултата с глава след центриране на Милен Танев от пряк свободен удар. Добрата игра на поморийци епродължи и до края на полувремето удвоиха резултата. Това стана в 45-тата минута след като Ахмед Ахмедов бше изведен очи в очи срещу Александър Конов и не се поколеба да отбележи.

7 мин след подновяването на играта обаче червеният дубъл се върна в мача след гол на Милчо Ангелов с глава. В оставащите минути срещата продължи да бъде двуостра като положения имаха и двата отбора. В последната минута вратарят на поморийци Димитър Тодоров спаси невероятна топка бита от 10-ина метра от играч на гостите. След края на срещата в съблекалнята на Поморие влезе кметът на гррада Иван Алексиев, който поздрави футболистите за сърцатата игра.

ПОМОРИЕ: Тодоров, Иванов, Ахмедов, Расим (76 К. Георгиев), Петков, Лозев, Шерденов (83 Ганев), Тевия, Танев (58 Стоянов), Жеков, Лемперов

ЦСКА-СОФИЯ II: Конов, Попов, Гълъбов, Витанов, Марин (84 Живков), Станоев, Малинов, Колев, Лясков, Къртов (58 Йорданов), Ангелов

Жълти картони: Лозев, Тевия (Поморие), Гълъбов, Ангелов (ЦСКА-София II )