„Черноморец“ с лош старт през този сезон

0

Баскетболният „Черноморец” започна със загуба първенството в „А” група. „Акулите” отстъпиха пред шампиона „Икономически университет Варна”. В мача от първия кръг на Източната група двукратният носител на Купата надигра домакините с 97:52 /20:10, 24:21, 29:10, 24:11/.

Варненци започнаха много силно срещата като още в първия период направиха двуцифрен аванс. Бургазлии подобриха играта си във втората четвърт, но на почивката изоставаха с 13. Разликата в двубоя скочи сериозно в третия период, когато гостите вкараха 19 точки повече, за да поведат със 73: 41.

За „Черноморец” Емил Димов отбеляза 12 точки, а 11 реализира Стоян Милчев. Димитър Найденов и Гено Рошманов добавиха съответно 6 и 3 т.
В следващия кръг акулите” гостуват на „Дунав”.%d0%b1%d0%b0%d1%81%d0%ba%d0%b5%d1%82%d0%b1%d0%be%d0%bb