Черноморец стигна до финала на Данониада и ще гледа на живо шоуто на Бербатов и Фиго, Бургас спорт – 7-и (СНИМКИ+ВИДЕО)

0

Днес  на стадион “Академика – IV километър” малките футболисти от школата на „Литекс” (ЛЧ) спечелиха националната купа в „Данониада” 2017. С трудна победа с 2:1 над ФК „Черноморец” (БС) във финалния двубой, момчетата от Ловеч продължават участието си в световното футболно първенство за деца – „Международна купа Данон” в САЩ през есента. Българската звезда Димитър Бербатов лично им връчи купата и им пожела да „представят страната ни достойно, но и да се забавляват.”

Второто място заеха футболистите на ФК „Черноморец” (БС), които в групите отстраниха миналогодишния победител в турнира ФК „Ботев” (ПД).

Две от индивидуалните награди, които Димитър Бербатов връчи, отидоха в отбора – победител. Със само 2 гола пасив, „Най-добър вратар” на финала стана Христо Хинков от ФК „Литекс” (ЛЧ), а съотборника му Георги Димитров взе приза за голмайстор. Тимът на ФК „Дунав” (Русе) взеха наградата за етична игра – „Феърплей отбор”.

8. ФК „Юнайтед (ПД)

Първите два отбора във финалното класиране на “Данониада” 2017 получиха като допълнителна награда и билети за мача All Stars на 14 юни, който се организира от Фондация „Димитър Бербатов” и фондация „Луиш Фиго“.

В тазгодишното издание на “Данониада” 2017 бяха организирани серия от образователни игри за децата на тема “Събирай разделно”. Програмата е част от съвместна инициатива на “Данон България” и “ЕКОПАК България” (АД), чиято цел е да разясни на малките футболисти ползите от разделното събиране на отпадъци и да им помогне да разширят и затвърдят познанията си за опазване на природата.

Пълен фото и видеоархив от зоналната фаза на „Данониада” 2017 е на разположение в интернет сайта на турнира www.danoniada.bg, както и във Фейсбук на: www.facebook.com/danoniada