Черноморец разгроми Равда като гост

0
-
-

Черноморец 1919 постигна разгромна победа в мач от XIX кръг на „А” Областна футболна група. „Акулите” се наложиха категорично с 5:1 като гости на Равда. Всичко в мача бе ясно още до 15-ата, когато бургазлии вече имаха три гола аванс. Със спечелените три точки, те имат в актива си 32.

Възпитаниците на Слави Костенски натиснаха своя съперник още от самото начало. Те можеха да поведат след 120 секунди игра, но Евтим Димитров пропусна. Логичното все пак се случи в 7-ата минута. Илия Русев остана сам срещу вратаря на домакините и откри резултата. В 14-ата минута отново той удвои за Черноморец, след извеждащ пас на Християн Георгиев. Само 60 секунди по-късно авансът на гостите придоби класическо измерение. Юношата Мартин Ставрев намери отлично Илия Иванов, който от чиста позиция не сгреши за 0:3. В 24-ата минута можеше да се стигне и до четвърто попадение във вратата на Равда, но удар на Евтим Димитров срещна дясната греда. Малко по-късно главният арбитър отсъди дузпа в полза на домакините. В 27-ата минута, от бялата точка Станко Минев бе безгрешен намалявайки изоставането на своя отбор на 1:3. Илия Иванов можеше да възстанови аванса от 3 гола за „акулите”, но негов изстрел бе избит от голлинията. Той обаче бе безупречен в последната минута на полувремето, когато се възползва от пас на Михаил Ралев и от близко разстояние направи 1:4.

През втората част играта бе далеч по-равностойна. Още в 52-ата минута, обаче Черноморец увеличи преднината си до 5:1. Жулиен Парушев получи в наказателното поле и от неудобна позиция прати топката в горния ляв ъгъл на вратата. До края на мача съперниците си размениха по няколко по-опасни положения, но нов гол така и не падна.

Състав на Равда: Ст. Стоянов, Кр. Костадинов, П. Жеков, Т. Маджаров, М. Маргаритов, Г. Харизанов, Ст. Петров, Ст. Минев, Пл. Вълешков, Т. Дерменджиев, Н. Вангелов

Резерви: В. Бонев, Г. Стойнев, Т. Кусев, Н. Ташев, Я. Тончев, К. Мутлов, З. Даменлиев

Състав на Черноморец: Я. Костадинов, Хр. Георгиев, К. Велиев, Т. Стоев, М. Ставрев, Сл. Костенски, Ил. Иванов, Ж. Парушев, Ил. Русев, М. Ралев, Евт. Димитров

Резерви: П. Александров, Д. Тодоров, Д. Белчев, Зл. Узунов, Р. Иванов, П. Парушев, П. Кънчев