Черноморец обърна Вихър като гост

0

Черноморец победи Вихър в контролна среща. „Акулите” се наложиха с 5:1, въпреки че на полувремето изоставаха с 0:1. Двубоят се проведе на стадиона в Айтос.

Срещата започна с две възможности за Вихър, но Даниел Желев спаси. Последваха неточни удари на Кемал Велиев и Петър Кънчев. Изстрел на Красимир Пчеларов пък бе уловен от вратаря. В 25-ата минута домакините поведоха след центриране от фаул и удар от близко. 5 минути по-късно Черноморец можеше да изравни. Изстрел на Жулиен Парушев от фаул, обаче срещна лявата греда. В следващите минути на три пъти се откриха много добри възможности пред Красимир Пчеларов, от които обаче не успя да се възползва.

В 55-ата минута Антон Атанасов остана сам срещу вратаря, но ударът му бе спасен. В 63-ата минута равенството бе възстановено. Стефан Трайков центрира от фаул, а футболист на домакините с глава вкара в собствената си врата за 1:1. Минутка по-късно Илия Русев центрира отляво, Антон Атанасов засече, но до дясната греда. Все пак, след още 60 секунди „акулите” стигнаха до пълен обрат. Стефан Трайков центрира отдясно в наказателното поле, където Антон Атанасов засече с глава за 1:2. Трайков можеше и сам да се разпише, но мощният му удар разтресе напречната греда. Домакините можеха да изравнят в ответната атака, но и техен изстрел срещна страничния стълб. В 75-ата минута Стефан Трайков проби отдясно и върна към Илия Иванов, който от движение прати топката в горния ляв ъгъл за 1:3. Минута по-късно Илия Иванов опита да центрира в наказателното поле, но топката влетя във вратата за 1:4. В 80-ата минута Илия Русев остана сам срещу вратаря и без проблеми оформи крайното 1:5.

Състав на Черноморец: Даниел Желев, Иван Капитанов, Юлиян Николов, Павел Парушев, Михаил Ралев, Кемал Велиев, Илия Русев, Жулиен Парушев, Петър Кънчев, Стефан Трайков, Красимир Пчеларов

Резерви: Борис Тотев, Стоян Ненов, Християн Георгиев, Илия Иванов, Антон Атанасов