ЦСКА удари Берое в края, Педро пак герой за „армейците“ (ВИДЕО)

0

ЦСКА победи драматично Берое в мач от XXI кръг на Първа лига. „Армейците“ доминираха през целия мач и

[sociallocker id=5830]

съвсем заслужено стигнаха до трите точки. Заради куп пропуски, основно през първата част, столичани трябваше да треперят до самия край. 180 секунди преди да изтече редовното време, Руи Педро реализира победното попадение. През втората част пък две попадения на водения от Стамен Белчев тим бяха отменени. Срещата се проведе на стадион „Берое“ в Стара Загора.

В началните минути Арсенио Нунеш стреля от въздуха, но над вратата. Удар с глава на Руи Педро пък не бе проблем за Перниш. В 7-ата минута Матеас Делич се контузи и бе принудително заменен от юношата на Левски Борислав Цонев. Слаби удари на Арсенио и Каранга бяха уловени безпроблемно от вратаря на домакините. Фернандо Каранга можеше да открие в 25-ата минута, но ударът му с глава премина малко над вратата. Малко след като бе изминал час игра, Стамен Белчев също трябваше да извърши принудителна смяна. Петрус Бумал получи травма при борба за висока топка и бе заменен от Давид Шимао. В 37-ата минута пред „армейците“ се откри най-чистото положение до този момент. Руи Педро бе оставен непокрит около точката за изпълнение на дузпа. Мощният му изстрел обаче бе отразен с крак от Перниш. До края на полувремето гостите доминираха тотално. Те направиха поредица от пропуски, като само малшансът ги лиши от поне гол аванс. Рубен Пинто стреля технично в аут. Руи Педро нанесе слаб удар от близко и Перниш улови. Веднага след това Каранга мина като на парад между няколко защитници на Берое, но изстрелът му мина до гредата.

Втората част започна така, както завърши първата – с натиск на ЦСКА. Това бе на път да даде резултат в 53-ата минута. След центриране от корнер Божидар Чорбачийски успя да прати топката в мрежата. Голът обаче бе отменен правилно, тъй като в ситуацията капитанът на ЦСКА си помогна с ръка. Шимао опита да намери целта от далечно разстояние, но успя. След този момент, Берое постепенно успя да изравни играта. Действията се преместиха основно в центъра на терена. Голови положения пък липсваха пред която и да било от двете врати. В 78-ата минута „армейците“ за втори път пратиха топката във вратата на домакините, но и за втори път попадението бе отменено. Каранга засече с глава центриране отляво, но е бил в засада. В 86-ата минута Берое от нищото можеше да стигне до победата. Мапуку направи мощен пробив и остана сам срещу Китанов. В последния момент обаче топката му бе избита от Бодуров. В ответната атака Руи Педро за втори пореден мач се превърна в герой на своя отбор. Меркадо върна почти от аутлинията към Педро, който в 87-ата минута, с удар от въздуха насочи топката по диагонала за крайното 0:1.

Състав на Берое: 12. Душан Перниш, 18. Атанас Зехиров – ж.к., 5. Асен Георгиев (59′ – 15. Георги Динков), 6. Иво Иванов – ж.к., 28. Веселин Пенев, 7. Мартин Райнов, 4. Кохей Като – ж.к., 24. Матеас Делич (7′ – 23. Борислав Цонев), 11. Виле Салмикиви (68′ – 3. Карлос Охене), 17. Антон Карачанаков, 10. Жуниор Мапуку,

Резерви: 1. Михаил Михайлов, 15. Георги Динков, 27. Денислав Станчев, 19. Пламен Тенев, 3. Карлос Охене, 23. Борислав Цонев, 91. Ерик Почански

Състав на ЦСКА-София: 12. Георги Китанов, 3. Антон Недялков, 4. Божидар Чорбаджийски, 6. Рубен Пинто, 10. Арсенио Нунеш (79′ – Kевин Меркадо), 14. Николай Бодуров, 20. Петрус Бумал (32′ – 17. Давид Шимао), 21. Руи Педро, 23. Александър Дюлгеров, 9. Луиш Фернандо, 26. Густаво Кулма (66′ – 8. Kевин Кубемба)

Резерви: 30. Александър Конов, 8. Kевин Кубемба, 7. Kевин Меркадо, 17. Давид Шимао, 22. Никола Колев, 2. Стойчо Атанасов, 28. Пламен Гълъбов

Снимка: beroe.bg