Нефтохимик си тръгна с точка от „Лаута“ (СНИМКИ + ВИДЕО)

0

Нефтохимик и Локомотив (Пловдив) си поделиха по точка в мач от XXI кръг на Първа лига. Двата тима не

[sociallocker id=5830]

успяха да си отбележат гол, завършвайки 0:0. От 82-ата минута пловдивчани останаха с 10 души на терена, след като Иван Горанов получи втория си жълт картон. Срещата се проведе на стадион „Локомотив“ в Пловдив.

Въпреки че не успяха да стигнат до крайния успей, възпитаниците на Христо Янев продължават без загуба през пролетта, след като в първия си официален мач победиха Монтана у дома. Дебют със зелената фланелка в днешния двубой направи холандецът Ранди Онуоха, който започна като титуляр и игра през всичките 90 минути. Преди да прозвучи първият съдийски сигнал, Мартин Камбуров получи поредното си признание. Той бе награден с картини от Съюза на ветераните и от Локомотив (Пловдив) за нападател №1 на родния футболен елит през 2016 г.

Първата сериозна опасност в мача бе за Нефтохимик. В 5-ата минута Венцислав Христов напредна и стреля мощно от границата на наказателното поле, но топката профуча до дясната греда. Удар с глава на бившия таран на Левски също не намери целта. Последваха няколко силни минути за домакините. След хубаво разиграване от корнер, обаче „шейховете“ можеха да стигнат до гол. Все пак топката бе изчистена, а опасността – предотвратена. В 19-ата минута Дани Кики центрира от фаул, а Йордан Йорданов за малко не засече с глава в собствената си врата. В крайна сметка топката премина до дясната греда, излизайки в корнер. Мартин Камбуров засече със странична ножица центриране на Шоко, но далеч от вратата. В 27-ата минута Нефтохимик извърши принудителна смяна. Венцислав Христов седна на терена, след като малко по-рано бе получил контузия. Най-активният до този момент за бургазлии бе заменен от Емануил Манев. Именно резервата на „зелените“ центрира от корнер, Ангел Грънчов засече, но Ел Харуби улови сигурно. В последната минута Дани Кики и Виктор Хомей се сдърпаха в наказателното поле на гостите, за което получиха по един жълт картон.

Локомотив (Пд) започна много активно втората част. В 50-ата минута изстрел на Камбуров премина встрани от вратата. Секунди по-късно Тунчев засече с глава центриране на Пауло Серджо, но топката кацна на напречната греда. В ответната атака Нефтохимик пропусна невероятна възможност. Емануил Манев остана сам срещу  вратаря, но Харуби отби изстрела му. Топката попадна на главата на Вълчев, но стражът на домакините улови и неговия удар. Галин Иванов стреля коварно от фаул и Ел Харуби изпусна топката. При добавката Дюлгеров насочи кълбото под гредата, но отново вратарят на „смърфовете“ бе последна преграда, избивайки в корнер. Янко Георгиев пък трябваше да се намесва решително, след удар на Мартин Камбуров. Дани Кики пък стреля покрай вратата. В 82-ата минута Локомотив остана с човек по-малко, след като Иван Горанов получи втори жълт и съответно червен картон. Пауло Серджо стреля опасно в заключителните минути, но след рикошет топката излезе в корнер. В даденото продължение пък грешка на Янко Георгиев можеше да коства загуба на гостите, но секунди по-късно той се коригира и улови топката.

Състав на Локомотив (Пд): 16. Ел Харуби, 90. Шоко, 3. Александър Тунчев, 15. Димитър Везалов, 14. Иван Горанов – ж.к./ж.к.; ч.к. (82′), 4. Стефан Йевтовски, 19. Димитър Велковски (46′ – 20. Пауло Серджо), 27. Димо Бакалов (74′ – 77. Дино Мартинович), 10. Веселин Марчев (46′ – 39. Парвиз Умарбаев), 9. Дани Кики – ж.к., 11. Мартин Камбуров

Резерви: 1. Илко Пиргов, 24. Роберт Петров, 23. Мигел Луке, 39. Парвиз Умарбаев, 77. Дино Мартинович, 37. Ияд Хамуд, 20. Пауло Серджо

Състав на Нефтохимик: 1. Янко Георгиев, 26. Виктор Хомей – ж.к., 25. Ангел Грънчов, 20. Яни Пехливанов – ж.к., 17. Ранди Онуоха, 13. Йордан Йорданов, 8. Николай Дюлгеров, 6. Георги Вълчев, 10. Галин Иванов – ж.к. (87′ – 15. Живко Петков), 11. Владислав Романов (79′ – 7. Иван Вълчанов), 91. Венцислав Христов (28′ – 22. Емануил Манев – ж.к.)

Резерви: 33. Ивайло Василев, 3. Георги Хашев, 71. Илия Миланов, 32. Любомир Божинов, 7. Иван Вълчанов, 15. Живко Петков, 22. Емануил Манев