ЦСКА спечели международен турнир в Бургас

0

Волейболистите на ЦСКА до 14 години спечелиха международния турнир от Скаут лига за Купа „Развитие“, съобщава официалният сайт на столичани. Армейците, водени от Станислав Георгиев, си осигуриха правото на участие в надпреварата, след като станаха шампиони в Скаут лигата за прекадети на България в началото на април. Турнирът за Купа „Развитие“ се проведе от петък до днес (12-14 май) в Бургас.

ЦСКА премери сили с връстниците си от Виктория Волей и гръцките отбори Атлос и Атлетик клуб. Червените започнаха с победа с 3:0 гейма над Атлос. И срещу Атлетик клуб сценарият се повтори и нашите момчета записаха чист успех с 3:0. В последния двубой с българския съперник Виктория Волей армейците отстъпиха драматично с 2:3 гейма, но заради по-добрите показатели в останалите срещи ЦСКА спечели Купа „Развитие“.

Това е втори трофей за тима на ЦСКА до 14 години през сезона, а след месец са финалите на републиканското първенство, на което ЦСКА е един от големите фаворити.