ЦСКА се спъна в Славия на старта (СНИМКИ+ВИДЕО)

0
-
-

ЦСКА се подхлъзна със Славия в първия мач от новото първенство, като червените не показаха тази игра, която се очакваше от тях. Те дом

Първият удар в мача отправи Симао в 9-ата минута, но той затрудни Георги Петков. В 14-ата минута Минчев опита да изненада Китанов с шут от 25 метра, но топката излезе в аут.

Шест минути по-късно Славия организира изключително опасна контраатака, чрез която Ивайло Димитров бе изведен сам срещу вратаря леко вдясно от центъра на терена, но нападателянт се забави и бе застигнат от червената отбрана. Все пак последва шут, но Китанов без проблем улови. ЦСКА-София отговори с диагонален изстрел Меркадо, но покрай дясната греда.

Така се стигна до 28-ата минута, в която гостите откриха резултата. Александър Георгиев центрира отляво, Стефан Велков се подхлъзна и падна, а намиращият се зад него Фернандо Каранга без проблем вкара с глава.

Пет минути по късно Меркадо финтира бранител и стрелядобре, но Петков изби в корнер.

В 35-ата минута Славия можеше да изравни, когато Ивайло Димитров бе изпуснат от централните бранители в червено и стреля фронтално от границата на наказателното поле, но Китанов демонстрира рефлекс и изби.

Сто и двайсет секунди по-късно нов шут, този път на Стефан Велев, излезе в аут. Последва атака за червените, която завърши с удар на Кулма, който Петков улови.

В заключителните секунди на първата част Бодуров стреля опасно с глава след центриране от корнер, но Петков отрази.

В 57-ата минута голмайсторът Каранга падна на земята при едно безобидно единоборство в центъра на терена и се наложи принудителна смяна. На негово място се появи Кевин Кубемба.

Последва опасен шут на Велев, който Китанов спаси, а в ответната атака коварно центриране затрудни Петков и се създаде меле в наказателното поле на белите.

След час игра Славия имаше възможност да осъществи много опасна атака, тъй като петима футболисти в бяло се озоваха срещу трима в червено, но Велев вместо да комбинира със свой съотборник, реши да стреля от 24-25 метра, което се оказа погрешен ход.

В 61-ата минута Десподов като по чудо не вкара втори гол. Кубемба подаде към Десподов, който не уцели празната врата.

Добрата игра на футболистите на Златомир Загорчич до този даде резултат в 62-ата минута, когато Владислав Узунов изведе отлично Ивайло Димитров, който майсторски вкара под плонжа на Китанов.

Секунди по-късно Йомов отбеляза за втори път, но попадението правилно бе отменено поради засада.

В 69-ата минута само късметът спаси ЦСКА-София, когато Петко Христов стреля с глава, но на сантиметри покрай горния ляв ъгъл на червената врата.

В последните минути червените натиснаха. Кулма стреля много опасно в 75-та минута, но Петков показа рефлекс и изби в корнер. Пет минути по-късно Кубемба бе изведен на 6 метра от вратата отдясно, но отново намеса на Петков предотврати гола.

СЛАВИЯ: 1. Петков, 5. Теодорис, 4. Венков, 13. Велков, 15. П. Христов, 77. Велев, 35. Йомов, 27. Мартинов, 14. Димитров, 73. Минчев, 23. Узунов

ЦСКА-СОФИЯ: 12. Китанов, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 5. Бодуров, 18. Георгиев, 6. Пинто, 10. Симао, 19. Десподов, 26. Кулма, 7. Меркадо, 9. Каранга

Снимки: Официален сайт ЦСКА