Хебър вкара 4 на Балкан

0

Футболният тим на Хебър започна с летящ старт пролетния полусезон в трета югозападна лига.

В първия си от началото на годината официален мач „зелените” разгромиха с 4:0 гостуващия Балкан(Ботевград).

Успехът на Хебър имаше двойно значение, тъй като съвпадна с издънка на ЦСКА 1948 в Коларово – 1:1 срещу Беласица(Петрич), с което преднината на столичани намаля до 5 пункта още след 18-тия кръг.

В мача си срещу Балкан хебърци започнаха много надъхано и успяха да разпечатат вратата на гостите още във втората минута с красиво попадение на Стефан Лачов.

В следващите 40 минути Стефан Лачов и Георги Георгиев пропуснаха отлични възможности за увеличаване на резултата.

Гостите имаха само един шанс – в 40-та минута опасен удар на Георги Ризов премина встрани от вратата на Хебър.

Само две минути по-късно обаче Руслан Иванов охлади мераците на балканци за връщане в мача с изключително красив гол за 2:0.

През втората част Хебър продължи да диктува темпото на игра и логично стигна до нови 2 гола.

Най-напред Стефан Лачов се разписа за 3:0 в 68-та минута, а 10 по-късно и новото попълнение Димитър Тошкин записа името си сред голмайсторите. Ботевградчани имаха само една реална ситуация за почетен гол, когато в 71-та минута удар на Никола Иванов – Шейха от фаул срещна гредата на пазарджишката врата.

Преди началото на срещата между Хебър и Балкан с едноминутно мълчание бе отдадена почит на напусналите този свят преди няколко дни бивши национални състезатели Павел Панов и Георги Марков.