Фрегата удари Спартак

0
-
-

Втора поредна победа след подновяването на хандбалното първенство при мъжете записа отборът на „Фрегата”. След успеха над „Локо” /Горна Оряховица/, момчетата на треньора Иван Радев се справиха и със „Спартак” /Варна/. Морското дерби бургаските състезатели спечелиха с 31:29, а след нея се изкачиха на пето място във временното класиране на „А” група.

Победата в зала „Младост” дойде трудно, като през по-голямата част от срещата водещи в резултата бяха гостите. На полувремето „Спартак” водеше с гол преднина – 13:14. Три минути след подновяването на играта варненци увеличиха аванса на 5 гола – 15:20. Домакините отговориха светкавично и за минута и половина стопиха пасива.

Със сменена тактика в защита и две скоростни атаки резултатът беше изравнен 22:22. Последваха няколко смени във водачеството. Отличните намеси на капитана Пламен Иванов позволиха на неговия тим да поведе с два гола – 26:24, а поисканият таймаут от „Спартак” не доведе до промяна в статуквото. В 55 минута Пашев реализира за 28:25. Пропуск в нападение и незачетен гол заради отсъдена силова атака позволи на „спартаковци” да намалят – 29:28.

Минута преди края гостите изгубиха топката пред вратата на „Фрегата”, а Пресиян Русенов съобразително прехвърли игрището и излезлият напред стожер на варненци и на празна врата вкара за 30:28.

До края бургаският тим удържа крехката преднина, за да ликува с поредната си победа – 31:29.

Най-резултатен за домакините беше Росен Колев с 11 гола, Пресиян Русенов реализира 7. На 17 февруари „Фрегата” гостува на НСА в София.