Страхотна драма, Олимпиакос превзе Истанбул

0
-
-

Олимпиакос победи Фенербахче с 90:83 след продължение в пореден мач от Евролигата. Двубоят се игра пред малко повече от 12 хиляди зрители в залата на „фенерите“. В редовното време двата тима не излъчиха победител и завършиха 75:75. Срещата мина през няколко обрата. На полувремето домакините водеха с 10 точки – 40:30.

След това Олимпиакос навакса изоставането си и спечели третата четвърт с 27:13, с което излезе напред в резултата – 57:53. След това дойде ред на Фенербахче да навакса изоставане от 11 точки при 60:71. Направи го и редовното време приключи при равен резултат. В продължението гостите от Атина спечелиха с 15:8.

Брайън Робъртс наниза 21 точки за Олимпиакос, Йоргос Принтезис добави 18, а Янис Стрелниекс – 16. Джеймс Нунъли бе най-резултатен за Фенербахче с 22 точки, 15 добави Брад Уонамейкър.