Созопол удари тим от Босна и Херцеговина

0

Созопол победи Слога в контролна среща. „Небесносините” се наложиха над съперника си от Босна и Херцеговина с 3:2. Двубоят се проведе на стадион „Арена Созопол”.

Първото полувреме започна ударно за Созопол. Още в 5-ата минута Кристиян Тафраджийски бе повален в наказателното поле на гостите и главният арбитър отсъди дузпа. Минутка по-късно Мустафа Мустафа бе точен от бялата точка за 1:0. В 20-ата минута „небесносините” удвоиха аванса си. Мустафа изненада вратаря на Слога от фаул, като от малък ъгъл, вместо да центрира, стреля директно и намери горния ляв ъгъл за 2:0. Само 120 секунди по-късно, обаче тимът от Босна и Херцеговина върна едно попадение чрез Милош Новакович, след грешка в отбраната на домакините. След половин час игра Мирослав Радев можеше да възстанови аванса от 2 гола за Созопол, но мощният му изстрел извън наказателното поле срещна дясната сглобка на вратата. 5 минути по-късно Драгица Кохактевич се възползва от ново неразбирателство в защитата на Созопол и изравни.

През втората част интересните положения и пред двете врати бяха далеч по-малко, отколкото през първата. В началото Слоган можеше да осъществи пълен обрат, но топката срещна напречната греда на Нотев. Малко по-късно Зайденов получи втори жълт и съответно червен картон, но на негово място влезе юношата на Созопол Стелиян Колев. Четвърт час преди края Стоян Мантаров напредна отляво и пусна успоредно на голлинията. В наказателното поле Христо Каймакански овладя и с прецизен удар прати топката в мрежата за 3:2.

Състав на Созопол: Нотев, Сечков, Андреев, Лефтеров, Каймакански, Янчев, Зайденов, Георгиев, Мустафа, Тафраджийски, Радев

Резерви: Теменлиев, Мантаров, Пешов, Баев, Митев, Колев, Стоянов