Мъри и Астана сразиха полския шампион

0

Воденият от Станимир Стоилов първенец на Казахстан Астана срази у дома полския шампион Легия (Варшава) с 3:1 в първа среща от третия квалификационен кръг на Шампионската лига.

През първата част нападателят от ДР Конго Жуниор Кабананга (36) след пас на унгареца Ласло Клайнхайслер и халфът от Беларус Иван Маевски (45) след асистенция на нападателя Роман Муртазаев дадоха сериозен аванс на домакините. В 58-ата минута гол на Кабананга бе отменен заради засада.

Гостите от Полша вкараха така важния за тях гол на чужд терен чрез албанския национал Армандо Садику (78), възползвал се от подаване на Михал Кухарчик. Астана все пак възстанови аванса си от два гола преди реванша с попадение в добавеното време на ганайския нападател Патрик Твумаси (90+4). Той се разписа след подаване на Кабананга.

Реваншът в полската столица Варшава е на 2 август от 21:45 часа българско време.