Созопол и Поморие не се победиха в морското дерби

0

Созопол и Поморие не излъчиха победител в морското дерби от 26 кръг на Втора професионална лига. На стадион „Арена Созопол“ двата тима изиграха биткаджийски мач, с малко на брой опасности и логично завършиха при 0:0. Срещата премина при сериозен интерес, като по трибуните имаше около 500 зрители. Гостите също бяха подкрепяни от свои фенове, дошли организирано от Поморие.

Първото полувреме премина при равностойна игра. Двата отбора водиха битка основно в средата на терена. Чисти голови положения пък липсваха. Най-сериозната ситуация дойде след статично положение. В 14-ата минута Мустафа Мустафа изпълни отлично пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда. Малко по-късно Иван Янчев стреля от малък ъгъл, но Тодоров без проблеми изби в корнер. До края на полувремето съперниците продължиха да се надлъгват, но без да успеят да затрудят нито един от двамата вратари.

В началото на втората част Бекир Расим засече от движение центриране в наказателното поле, но над вратата. Най-чистото положение в мача до този момент с откри пред Иван Колев в 58-ата минута. Нападателят бе изведен сам срещу вратаря. Теменлиев обаче прояви отличен рефлекс и спаси битата по земя топка. Само 120 секунди по-късно ситуацията се повтори и отново победител излезе вратарят на Созопол. След кратко разбъркване в наказателното поле на домакините пък Бекир Расим стреля високо над вратата. В заключителните минути Созопол можеше да стигне до победата. След разбъркване в наказателното поле на гостите, топката бе насочена под гредата, но Слави Шопов от голлинията изби с глава.

Състав на Созопол: 30. Мартин Теменлиев, 2. Ангел Делчев, 96. Борислав Борисов, 18. Деян Христов, 3. Иван Стоев, 6. Кристиян Пешов (71′ – 23. Михаил Георгиев), 32. Кристиян Тафраджийски (62′ – 21. Станимир Баев), 5. Любомир Илиев, 14. Мартин Сечков, 11. Мустафа Мустафа (85′ – 22. Станимир Митев), 66. Стоян Мантаров

Състав на Поморие: 12. Димитър Тодоров, 9. Ахмед Ахмедов, 21. Бекир Расим (73′ – 10. Кирил Георгиев), 5. Георги Петков, 11. Деян Лозев, 7. Иван Колев (80′ – 17. Станислав Ганев), 15. Илиян Шерденов (83′ – 3. Мартин Василев), 27. Милен Танев, 13. Мирослав Коев, 25. Слави Шопов, 23. Станислав Жеков

Жълти картони: Ив. Янчев, Ст. Мантаров, М. Георгиев (Созопол); Б. Расим, Ив. Колев (Поморие)