Несебър би Спартак (Плевен) с човек по-малко

0

Несебър победи Спартак (Плевен) в мач от XXVI кръг на Втора лига. „Делфините“ доминираха през всичките 90 минути и заслужено се поздравиха с успех с 3:1. Със спечелените 3 точки, възпитаниците на Николай Русев вече имат в актива си 39, заемайки 7-о място във временното класиране.

През първото полувреме Несебър си осигури комфортен аванс от 2:0. Точни бяха Николай Костов (14′) и Ерай Карадайъ (38′). Хоптропа откри с пряк свободен удар, който е негов запазен патент. Карадайъ пък стреля от много малък ъгъл и удвои. Несебърци играха много бойко и амбицирано срещу решените да вземат своето гости. Спартак се бори за оцеляване и всяка точка е важна за него. В 45-ата минута втори жълт и съответно червен картон получи Джунейт Яшар. Решението обаче предизвика протестите на публиката. Самият рефер показа доста странен критерий при тази ситуация. Въпреки че играха с човек по-малко, „делфините“ стигнаха до класическа преднина с гол на Карадайъ в 52-ата минута. Това стана чрез класическа контраатака.Силите на гостите пък стигнаха само за почетно попадение, дело на Радев в 72-ата минута.

Очаквайте подробности!

Състав на Несебър: 1. Росен Андонов, 23. Диян Молдованов, 3. Иван Стоянов, 27. Николай Костов, 9. Симеон Баев – 65 – Ангело, 10. Галин Димов, 22. Цветомир Цонков, 2. Джуниет Али, 20. Джунейт Яшар, 19. Ерай Карадайъ – 75- Георгиев, 6. Даниел Бенчев – 46 – Пюскюлю

Резерви: 33. Стамен Бояджиев, 32. Георги Георгиев, 18. Нуретин Пюскюлю, 11. Стамен Ангелов, 8. Стоян Вълчев, 21. Жак Пехливанов, 26. Живко Динев

Състав на Спартак (Пл): 94. Марин Орлинов, 20. Стенислав Георгиев, 33. Димитър Буров, 5. Цветелин Радев, 3. Мартин Митов, 15. Тихомир Тодоров – Янков, 4. Рангел Абушев, 14. Стефан Христов – Янков, 6. Георги Янев, 12. Велимир Попчев, 10. Кевин Озеи

Резерви: 16. Димитьр Пантев, 17. Захари Янков, 19. Крис Гади, 9. Кен Тассин, 2. Николай Николаев, 8. Никола Мицански, 30. Родриго Нанителамио