Созопол и Етър не се победиха (ВИДЕО)

0

Созопол и Етър не успяха да се победят в дербито на 28 кръг на Втора лига. На ст. „Арена Созопол“, пред около 500 зрители, „небесносините“ успяха да поведат с гол още в 4-ата минута. През втората част обаче гостите върнаха попадението, което им донесе точка в борбата за директна промоция в Първа лига. Тимът от Велико Търново се радваше и на солидна подкрепа от около 50 свои гръмогласни фенове.

Двубоят започна с гол от съблекалнята за Созопол. Още в 4-ата минута Кристиян Пешов бе изведен сам срещу вратаря и с прецизен удар изведе „небесносините“ напред в резултата. Малко след попадението Теменлиев се намеси решително след изстрел на Неделчев. Мантаров с глава можеше да удвои аванса на домакините, но топката премина до дясната греда. След половин час игра Неделчев прати топката в мрежата на Созопол, но след като страничният рефер вече бе маркирал засада. Секунди по-късно Янчев стреля извън наказателното поле, но топката „облиза“ дясната греда.

В 59-ата минута Етър изравни, без да е стигнал до чисто голово положение. Далечен удар на резервата Кямил обаче порази целта за 1:1. В 73-ата минута гостите можеха да осъществят пълен обрат. Иван Стоянов проби и стреля мощно, но топката срещна лявата греда. В 82-ата минута Созопол организира отлична контра, стигайки до ситуация двама на един. Борислав Борисов обаче не успя да намери непокрития в непосредствена близост пред голлинията Деян Христов. В ответната атака пък Тихомир Кънев стреля опасно с глава, но Теменлиев закова топката пред голлинията. В 90-ата минута Димо Атанасов нанесе топовен удар извън наказателното поле, Тменлиев успя да докосне отиващата в мрежата му топка и тя за втори път срещна лявата греда.

Състав на Созопол: 30 Мартин Теменлиев, 2 Ангел Делчев, 3 Иван Янчев, 6 Кристиян Пешов, 32 Кристиян Тафраджийски, 5 Любомир Илиев, 23 Михаил Георгиев, 11 Мустафа Мустафа, 21 Станимир Баев, 66 Стоян Мантаров, 26 Якуб Идризов

Резерви: 88 Свилен Нотев, 96 Борислав Борисов, 25 Даниел Андреев, 18 Деян Христов, 4 Мехмедали Мехмедали, 9 Милен Димов, 93 Христо Каймакански

Състав на Етър: 12 Кирил Акалски, 3 Георги Кременлиев, 14 Иван Скерлев, 24 Симеон Иванов, 22 Димо Атанасов, 8 Станислав Генчев, 17 Чавдар Ивайлов, 88 Йордан Апостолов, 73 Иван Иванов, 10 Цветомир Тодоров, 11 Стефан Неделчев

Резерви: 1 Цветомир Цанков, 16 Галин Ташев, 6 Джихат Кямил, 9 Иван Петков, 5 Махаил Минков, 99 Тихомир Кънев, 20 Тодор Колев