След 120 минути битка и отменен автогол на Донарума, Коледа е „червено-черна“! Милан съсече Интер (ВИДЕО)

0
-
-

Милан победи Интер в четвъртфинален сблъсък от Купата на Италия. „Росонерите“ продължават към полуфиналната фаза след сладък успех с 1:0, след 120 минути битка. Единственото попадение бе дело на Кутроне в 104-ата минута.

Милан първи можеше да стигне до гол. В 18-ата минута Кесие центрира отдясно, Бонавентура засече с глава, но Ханданович изби отиващата под гредата топка. В 24-ата минута Перишич върна почти от аутлинията, а вратарят на „росонерите“ Антонио Донарума, в опита си да изчисти, прати топката в собствената си мрежа. Футболистите на Интер празнуваха и се запътиха към центъра, когато обаче бе отменено. След използване на видеоповторение се оказа, че Андреа Ранокия е бил в засада. В 28-ата минута Сусо стреля мощно, но Ханданович показа страхотен рефлекс и изби. След половин час игра „нерадзурите“ поискаха дузпа за игра с ръка на Бонучи, но съдията не посочи бялата точка. Малко по-късно удар с глава на Икарди излезе на сантиметри в аут.

В началото на втората част Бонавентура стреля над гредата. Малко по-късно Донарума с невероятен рефлекс запази нулевото равенство, след като Жоао Марио от стреля от непосредствена близост, от упор. В 65-ата минута Ханданович се намеси неубедително след центриране в наказателното поле, топката стигна до Бонавентура, който обаче с глава не успя да я насочи в опразнената врата. В 79-ата минута хубав удар на Сусо рикошира в тялото на Скриняр и топката срещна напречната греда, излизайки в корнер. Минутка по-късно Брозович изведе сам срещу вратаря Перишич, който обаче стреля много неточно. Отново Перишич нанесе далечен удар, Донарума не се намеси убедително и изпусна топката, но символичните гости не успяха да се възползват. Удар на Сусо пък се отклони в защитник на Интер и топката премина до дясната греда. До края на редовното време Милан натисна сериозно своя съперник, но не успя да стигне до гол и мачът влезе в продължения.

По-активната игра на „росонерите“ даде резултат в 104-ата минута. Сусо разсече защитата на Интер с извеждащ пас, засечен от връхлитащия Кутроне, който хвърли „Курва Суд“ в екстаз – 1:0 за Милан. В 116-ата минута Сусо можеше да реши всичко, но ударът му по диагонала профуча до дясната греда.

Състав на Милан: Антонио Донарума, Иняцио Абате (53′ – Давиде Калабрия), Леонардо Бонучи, Алесио Романьоли, Рикардо Родригес, Фран Кесие, Лукас Билия, Мануел Локатели (73′ – Хакан Чалханоглу), Сусо, Джакомо Бонавентура, Никола Калинич (75′ – Патрик Кутроне)

Състав на Интер: Самир Ханданович, Жоао Кансело, Андреа Ранокия, Милан Скриняр, Юто Нагатомо, Матиас Весино, Роберто Галярдини (75′ – Брозович), Антонио Кандрева (100′ – Едер), Жоао Марио (66′ – Борха Валеро), Иван Перишич, Мауро Икарди

Снимка: twitter.com/acmilan

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/kotasport [/sociallocker]