Румен Димов: Печелим уважение от всички, имаше огромен респект към нашия отбор

0

Созопол загуби гостуването си на Етър (Велико Търново) с 1:3. Това бе първо поражение за „небесносините“ от I кръг насам, когато отстъпиха на ЦСКА-София 2. Същевременно морският тим допусна гол във вратата, след като не бе правил това в 8 поредни двубоя за първенството.

„Заслужена победа за Етър. Използваха максимално малкото грешки, които допуснахме в целия двубой, а те бяха две. Успяха да ни накажат. Ние играхме много дисциплинирано, много силно. Но не успяхме да се възползваме от техните грешки. С оглед на това, резултатът е справедлив. Силно първо полувреме и за двата отбора от тактическа гледна точка, без много положения, но с много динамика. За съжаление домакините се възползваха от единствената ни грешка през тази част и то в доста лош момент – 1 минута преди да изтече полувремето. Ако не беше паднал този гол, втората част щеше да се играе по доста различен начин. Вторите 45 минути излязохме мобилизирани. Футболистите бяха доста амбицирани. Смея да твърдя, че 45 минути се играеше пред вратата на домакините. Вреше и кипеше пред тяхната врата, създавахме положения. Успяхме да се върнем в мача. Станимир Митев реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Кристиян Пешов. И отново в много сюблимен момент, 2 минути по-късно, когато вече бяхме натиснали съперника и водихме играта, допуснахме тактическа грешка. За жалост Етър се възползваха и от нея и успяха отново да поведат. Оттук – нататък тръгнахме масирано в атака, действията се развиваха в 30-те метра пред тяхната врата и третият им гол беше плод именно на това. Въпреки всичко, нашите футболисти се раздадоха. Видях огромно желание и дисциплинираност. Играта ме радваше и ми показва, че пътят ни е правилен. Е, разочаровани сме, че серията ни без загуба и без допуснат гол приключи, но и това трябваше да се случи. Сега въпросът е да си починем, да си направим нужните изводи, да се подготвим за следващия мач и да се върнем на победния път. Най-радващото е, че, освен нашите фенове на стадиона, привържениците на Етър също ни изпратиха с аплодисменти. Треньорското ръководство, в лицето на Георги Василев, ни поздрави. Виждаше се огромен респект към нашия отбор. Бяхме ги притеснили доста. Радващото е, че печелим уважение от страна на абсолютно всички“, коментира за KotaSport.com наставникът на Созопол Румен Димов.