Поморие повали и Локомотив

0

Поморие най-после записа първа домакинска победа през този сезон. Морският тим се наложи с 2:1 над Локомотив (Горна Оряховица). Успехът бе изгледан от 100-ина зрители на ст. „Лазур“, сред които бе и кметът на Поморие Иван Алексиев.

В началото на мача двата тима си размениха по едно положение, без обаче да се стигне до гол. В 20-ата минута воденият от Веселин Бранимиров отбор поведе. Живко Жеков отляво центрира успоредно на голлинията, а Ахмед Ахмедов от близко засече за 1:0. Последваха няколко силни минути за гостите, които на два пъти пропуснаха да изравнят чрез Аристоте Фунду. В първия случай ударът му срещна напречната греда, а във втория, от непосредствена близост стреля над вратата. След половин час игра пък Ахмедов нанесе хубав удар, но Мичев изчисти точно пред голлинията.  В 39-ата минута Поморие нанесе втори удар. Борис Тютюков отбеляза изключително красиво попадение, след като извън наказателното поле, с удар от въздуха намери долния десен ъгъл за 2:0.

Гостите натиснаха със самото начало на втората част и в 49-ата минута намалиха изоставането си. След центриране от корнер, топката стигна до Деян Христов, който не остави шансове за реакция на Тодоров за 2:1. Малко по-късно Ахмедов можеше реализира, но от изгодна позиция стреля до дясната греда. До края на мача Локомотив упражни натиск, без обаче да стигне до чисто голово положение.

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/kotasport [/sociallocker]