Поморие отпадна драматично от Етър след 120 минути игра

0

Поморие отпадна драматично на 1/16-финалите в турнира за Купата на България. Възпитаниците на Малин Орачев отстъпиха на стадион „Лазур“ с 2:4. Двубоят бе решен след две продължения от по 15 минути. В редовното време резултатът бе 2:2. Морският тим имаше възможност да се класира след 90 минути игра, но Кирил Акалски се справи чудесно с опасен удар на Ахмедов в заключителните секунди.

През първото полувреме възможностите и пред двата отбора бяха сведени до минимум. В 20-ата минута Живко Петков стреля силно извън наказателното поле, но вратарят изби в корнер. В ответната атака Тодор Колев с глава нацели напречната греда. В 39-ата минута гостите поведоха. Ерик Почански центрира отляво в наказателното поле, където Иван Петков засече с глава за 0:1.

През втората част Поморие заигра много по-активно и натисна своя съперник. В 50-ата минута Ростислав Петров стреля от дистанция, но малко над вратата. След час игра, обаче домакините изравниха. Станислав Дрянов центрира отляво, а Ахмед Ахмедов с глава прати топката в мрежата за 1:1. Гостите бързо възстановиха аванса си. В 67-ата минута Почански пусна успоредно на голлинията и Иван Петков от близко засече за 1:2. Малко по-късно домакините поискаха дузпа за игра с ръка, но такава не бе отсъдена. В 71-ата минута Ахмедов центрира хубаво в наказателното поле, Бекир Расим засече с глава отблизо, но до дясната греда. Натискът на морския тим даде резултат в 84-ата минута. Бекир Расим бе съборен в наказателното поле, за което главният арбитър отсъди дузпа. От бялата точка Любомир Божинов бе безкомпромисен за 2:2. Малко по-късно Ахмедов можеше да класира домакините напред, но опасният му удар бе избит в корнер от Акалски. До края на редовните 90 минути нов гол не падна и мачът влезе в продължения.

Още в 6-ата минута на първото продължение, Иван Петков засече с глава центриране отдясно, оформяйки своя хеттрик за 2:3. Крайното 2:4 оформи Румен Руменов в 112-ата минута.