Поморие и Ботев (Гъл) не се победиха

0

Поморие не успя да Ботев (Гълъбово) в мач от IV кръг на Втора лига. На стадион „Лазур“ съперниците не си отбелязаха попадение, завършвайки двубоя при 0:0.

Първото полувреме премина при равностойна игра. В 10-ата минута Иван Цачев прати топката в мрежата, но попадението бе правилно отменено заради засада. Малко по-късно Димитър Тодоров със страхотен рефлекс запази нулевото равенството, спасявайки удар на останалия сам срещу него Иван Винков. Поморие имаше възможност да поведе след удар на Борис Тютюков, който обаче премина до лявата греда.

Втората част премина изцяло под диктовката на Поморие. В 55-ата минута Живко Жеков остана сам срещу вратаря, но изстрелът му бе избит в корнер. Борис Тютюков нанесе мощен удар, но Орлинов отново спаси. В 70-ата минута Иван Цачев получи втори жълт картон и гостите останаха с човек по-малко. В 80-ата минута Михаел Орачев стреля от въздуха, но стражът на гостите изби в ъглов. До края на мача натискът на Поморие се увеличи още повече. Далечен удар на Лемперов бе уловен вратаря, а изстрел от въздуха на Живко Жеков не намери целта.