0
баскетбол жени 16
-
-

Берое загуби с 65:66 от Партизан в среща от Адриатическата лига по баскетбол за жени. Старозагорки останаха на дъното на класирането с 15 точки, колкото има и Трешневка 2009.

Мачът премина през редица обрати, а близо две минути и половина преди края на третата четвъртина българките поведоха с тройка на Александра Петрова и две поредни стрелби на Виолина Кочева от нарушение.
Берое задържа четирите точки аванс след тройка на Кочева 1:05 минути преди финалната сирена, но Партизан успя да обърне резултата. Милица Митрович върна моментално тройката, а Теодора Динева вкара само една от две стрелби от линията. Иванка Матич я заличи и даде аванс на сръбкините с тройка 12 секунди преди края, а последователни изстрели на Александра Петрова и Габриела Николова не сполучиха за крайното 65:66.
Теодора Динева завърши мача с 19 точки за Берое, а Кочева добави 12. Матич пък стана най-резултатна с 26 точки, към които добави цели 15 борби.
Ашли Клаусен записа други 20 точки за Партизан.