Никол Андонова лети по пистата в Добрич

0

Отличен старт в първото за годината състезание записаха бургаските лекоатлети. На държавното първенство

[sociallocker id=5830]

по лека атлетика в зала златни медали за СК „Европул” спечелиха Никол Андонова и Румен Иванов.

В добричката зала „Добротица” Никол Андонова защити титлата си на 60 м при девойките под 18 г. Бившата акробатка преодоля разстоянието за 7.85 сек. В сериите бургаското момиче отново беше най-бърза – 7.89 сек. Представителката на „Бургас 98” Мартина Казакова завърши на 13-о място с време 8,54 сек.

При момчетата под 16 г. шампионската титла в същата възраст спечели Румен Иванов, също от СК „Европул”. В спринта той финишира за 7.62 сек. При юношите Божидар Вангелов от „Вая 94” е шести на 60 м.

Националният зимен шампионат по лека атлетика в Добрич продължава до 4 февруари.

Източник:Burgasnews.com