Нефтохимик 2010 се пуска в турнира за Средиземноморската купа

0

От 7 до 9 октомври /петък до неделя/, волейболният „Нефтохимик 2010“ ще участва в турнира за Средиземноморската купа във Варна. Съперници на бургазлии ще бъдат местният „Черно море“, „Арда“-Кърджали и гръцкият „Александрия“. Този турнир ще бъде своеобразна проверка преди двубоя за Суперкупата на България. Съперници са „Нефтохимик 2010“ и „Добруджа“. Мачът е на 15 октомври в Пазарджик.

Същевременно „Нефтохимик 2010“ записа престижни победи в Гърция. Бургазлии изиграха два контролни мача срещу местния „Орестиада“, който е участник в Суперлигата на южната ни съседка.

В първата среща носителят на Купата на България спечели с 3:0 гейма. Топреализатор с 16 точки беше Явор Генов, а новото попълнение Георги Чалъков записа 4 успешни блокади. След договорка между двамата треньори се изигра допълнителен четвърти гейм, спечелен също от бургаските волейболисти.

Във втория мач успехът на „Нефтохимик 2010“ срещу домакините от „Орестиада“ също беше с 3:0 гейма.