Нефтохимик взима трима юноши за Берое

0

Отборът на Нефтохимик ще замине с трима юноши за Стара Загора, научи KotaSport.com. Христо Янев ще включи в групата за мача с Берое кадрите на „зелената“ ДЮШ. Доста е вероятно дори някой от тях и да дебютира за мъжкия отбор. Двубоят със заралии е утре, 11 май (четвъртък), от 19:30 ч. Той е практически без значение за „шейховете“, които при всякакъв резултат ще завършат на трето място в група „Б“ от плейофната фаза на Първа лига. Това пък им гарантира мачове на директна елиминация, при разменено гостуване, от плейаутите срещу Монтана.

По всяка вероятност двама от юношите, които ще бъдат взети за срещите са Виктор Янев и Симеон Русев. Дуетът се присъедини към Нефтохимик през зимата. Преди това Янев и Русев носеха екипа на градския съперник Черноморец 1919, като бяха част от мъжкия отбор на „акулите“.