Несебър потегли с неприятна загуба от Ботев (Гъл)

0
1

Отборът на Несебър започна пролетния дял от шампионата на Втора лига с неприятна домакинска загуба. „Делфините“ отстъпиха на Ботев (Гълъбово) с 1:5.

Двубоят тръгна вихрено за гостите. Още във 2-ата минута Иван Цачев откри резултата, след самостоятелен пробив. Домакините можеха да изравнят 60 секунди по-късно, но топката срещна лявата греда. Несебър продължи да натиска, но вместо да изравни, получи второ попадение. В 24-ата минута Иван Винков пресече пас на Галин Димов към вратаря и удвои аванса на Ботев. Несебър продължи да натиска съперника си, но в 33-ата минута инкасира трето попадение. Винков намери Реджеб Халил, който отблизо направи 0:3. Голът можеше и да бъде отменен, тъй като Винков бе в засада при паса към него. 60 секунди по-късно авансът на гостите набъбна на 4 попадения, с нова комбинация Винков – Халил, завършила с второ попадение на последния.

През втората част съперниците набързо си размениха по едно положение. Ударите на Халил и Йосков, обаче не поразиха целта. В 65-ата минута Винков бе изведен сам срещу вратаря и не сгреши за 0:5. В 86-ата минута Несебър все пак стигна до почетно попадение. Негов автор стана Валентин Йосков, който се разписа хубав удар от далечно разстояние.