Несебър взе морското дерби след обрат над Нефтохимик (СНИМКИ)

7
-
-

Несебър победи Нефтохимик в морското дерби от Х кръг на Втора лига. На градския стадион в Несебър „шейховете“ успяха да поведат в началото на мач. През втората час, обаче „делфините“ успяха да обърнат нещата в своя полза, стигайки до крайното 2:1 и прибавяйки нови 3 точки към актива си. С днешната победа, Несебър вече е на четвърто място във временното класиране, само на точка третата позиция и на 3 от върха.

През първото полувреме опасности и за двамата вратари почти липсваха. Все пак, след първоначалния лек на натиск на Несебър, Нефтохимик успя да поведе. Точен бе Даниел Стаматов, който се разписа с удар от 20-ина метра, намерил горния десен ъгъл. В самия край на полувремето, в наказателното поле на гостите стана сериозно меле, което обаче не доведе до попадение.

През втората част Несебър натисна своя съперник и логично стигна до обрат в резултата. В 63-ата минута, след кратко разбъркване в наказателното поле, Джуниет Али се оказа най-съобразителен и от 5- 6 метра изравни резултата – 1:1. 10 минути по-късно домакините осъществиха пълен обрат. Николай Костов от пряк свободен удар не остави шансове за Славов, правейки 2:1. До края на мача Нефтохимик имаше възможност да стигне поне до точка. Филипов обаче стреля над гредата, а Люй също не успя да намери целта от добра позиция.

[sociallocker id=5830] Абонирайте се за канала ни в youtube , за да виждате първи всички нови видео репортажи! Благодарим! https://www.youtube.com/channel/UCet-oDsbGjmvlT8w4ZVxJtQ/ [/sociallocker]