Митко Ценов покри норматив за балканиадата в Истанбул

0

Спортист №1 на Мездра Митко Ценов, който гони норматив за световното първенство в зала в Бирмингам в началото на март, стартира извън класирането на 1500 м в националния шампионат за атлети до 20 г. В столичната зала „Асикс Арена“ той спечели серията с време 3:50.43 мин., с което покри стандарта за участие /3:50.65 мин./ на балканиадата на закрито за мъже и жени, която ще се проведе на 17 февруари в Истанбул /Турция/. Трети финишира неговият треньор Йоло Николов с 3:52.80 мин., а четвърти завърши Иво Балабанов с 3:53.30 мин. Втори се нареди 20-годишният македонец Дарио Ивановски с лично постижение в тази дисциплина на закрито – 3:52.59 мин.

На 3 и 4 февруари водещите състезатели на Атлет /Мездра/ ще участват в националния шампионат в зала за мъже и жени, домакин на който отново е „Асикс Арена“. Митко Ценов ще стартира на 800 м и 1500 м, Йоло Николов, Иво Балабанов и Дева-Мария Драгиева – на 1500 м и 3000 м.