Марица отново се размина с първа победа в Шампионската лига

0

Волейболният отбор на Марица (Пловдив) остана без победа в Група С на Шампионската лига за жени, след като отстъпи на полски Хемик (Полице) с 2:3 (19:25, 25:18, 25:23, 20:25, 11:15) в мач от 4-ия кръг, игран тази вечер пред около 2500 зрители в зала „Колодрума“.

Марица остана на последното 4-о място в групата без победа, но с първа спечелена точка. Лидер е руският гранд Динамо (Казан) с 4 победи от 4 мача. Следват Хемик с 3 победи и сръбският Визура (Рума) с един успех. За следващия си мач Марица гостува на Визура на 20 февруари (вторник) от 21,30 часа българско време.

Марица взе първата точка в мача, но след това допусна серия на Хемик и бързо изостана. Все пак, до първото техническо прекъсване на първия гейм домакините почти стопиха пасива си до 6:8. На второто прекъсване Хемик вече водеше със 16:10, като задържа шестте точки аванс до края, дошъл при 25:19. 17-годишната посрещачка Александра Миланова направи дебюта си в ШЛ точно в края на гейма.

Три състезателки на Марица завършиха с по 17 точки – Нася Димитрова (4 блока, 2 аса и 52% ефективност в атака), Десислава Николова (1 блок, 1 ас, 31% ефективност в атака и 63% позитивно посрещане) и Симона Димитрова (1 блок, 1 ас, 37% ефективност в атака и 44% позитивно посрещане), но и това се оказа недостатъчно за историческата първа победа в ШЛ.

От друга страна Страши Симеонова игра цял мач за Хемик и се отчете с 9 точки (3 блока и 50% ефективност в атака) за успеха. Най-полезна за полския тим пък бе Малвина Смажек с 20 точки (2 блока, 2 аса, 39% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане) за победата.