Лудогорец се справи с ЦСКА-София

0

Отборът на Лудогорец (Разград) спечели дербито на 13-ия кръг на Първа професионална лига. Днес участниците в Шампионска лига се наложиха с 2:1 над ЦСКА-София като домакини.

Вандерсон с красив удар от дъгата откри резултата в 28-ата минута. В 33-ата минута гол на „орлите“ беше отменен заради засада. Натискът на домакините продължи с пълни сили и секунди след това Кешеру направи страхотен пропуск, той получи пас пред вратата, но шутът му намери дясната греда. „Армейците“ отговориха с няколко положения на Симао и Кулма.

Второто попадение за Лудогорец дойде в 62-ата минута. След центриране от корнер, Козмин Моци с глава прати топката в мрежата на вратата пазена от Китанов. В 71-ата минута Рафаел Перес беше изгонен за втори жълт картон.

В 85-ата минута Лукас Саша за малко не си отбеляза автогол. Топката обаче срещна дясната греда.

В добавеното време Густаво Кулма все пак направи загубата за „столичани“ по-приемлива. Той намали на 2:1 с красив шут от далечно разстояние.

Лудогорец: 21. Стоянов, 4. Сисиньо, 32. Пластун, 27. Моци, 6. Натанаел, 8. Лукас Саша, 18. Дяков, 22. Кафу, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 28. Кешерю

ЦСКА-София: 12. Китанов, 11. Манолев, 4. Чорбаджийски, 5. Перез, 3. Недялков, 6. Пинто, 10. Нунеш, 7. Виана, 17. Симао, 20. Бумал, 26. Кулма