Лудогорец се озори, но би Берое (ВИДЕО)

0

Лудогорец победи Берое в мач от XIV кръг на Първа професионална лига. „Орлите“ се наложиха у дома с минималното 1:0. Така само в рамките на 3 дни, разградчани победи за втори път този съперник, след като сториха това и в отложен мач от I кръг. Днес домакините нямаха обичайното тотално превъзходство, но въпреки това стигнаха до трите точки и продължават да оглавяват еднолично класирането.

Двубоят започна вяло, без нито една опасност пред двете врати. Изненадващо, след половин час игра, домакините се бяха отчели с едва един изстрел за статистиката на Кешеру. Гостите от своя страна имаха два плахи удара с глава на Пенев и Василев. В 36-ата минута футболистите на Берое поискаха дузпа за игра с ръка на Пластун. Такава обаче нямаше и арбитърът правилно не посочи бялата точка. В ответната атака Анисе бе съвсем близо до гола, но силният му изстрел премина на сантиметри до лявата греда. Секунди по-късно отново той можеше да изведе „орлите“ напред, но атрактивното му изпълнение на странична ножица се отби в напречната греда и излезе в аут. Карлос Охене пък пробва да прехвърли от далеч Стоянов, но крайно неточно. В 44-ата минута пък силен изстрел на Мисиджан срещна левия страничен стълб на Макенджиев.

Втората част започна без голови положения, по подобие на първата. След час игра от Берое имаха нови претенции за дузпа, но и този път не последва съдийски сигнал. Минутка по-късно Лудогорец не поведе като по чудо. Мисиджан центрира в наказателното поле, където Кешеру засече с глава от непосредствена близост, но Макенджиев спаси. В 70-ата минута все пак шампионите успяха да отбележат. Марселиньо намери в наказателното поле Кафу, който премина покрай миланов и през шпагата на Василев прати топката в горния ляв ъгъл на вратата за 1:0. След изпълнението на център, Берое можеше да изравни светкавично, но изстрелът на Зехиров рикошира в играч на домакините и излезе в корнер. Тимът от Разград можеше да реши всичко четвърт час преди края, но Мисиджан пропусна сам срещу Макенджиев. Марселиньо също можеше да удвои, след чудесен пас на Лукоки, но стреля покрай вратата. Удар от непосредствена близост на Мисиджан пък бе отразен от Макенджиев.

Състав на Лудогорец: 21. Владислав Стоянов, 25. Йордан Минев, 5. Паломино, 32. Игор Пластун, 4. Сисиньо, 8. Лукас Саша, 12. Абел Анисе, 84. Марселиньо (89′ – 10. Густаво Кампаняро), 28. Клаудиу Кешеру (75′ – 11. Жуниор Кишада), 93. Върджил Мисиджан – ж.к., 22. Джонатан Кафу (72′ – 92. Джоди Лукоки)

Резерви: 51. Васил Симеонов, 55. Георги Терзиев, 6. Натанаел, 88. Вандерсон, 10. Густаво Кампаняро, 92. Джоди Лукоки, 11. Жуниор Кишада

Състав на Берое: 22. Благой Макенджиев, 3. Карлос Охене, 4. Кохей Като – ж.к., 6. Иво Иванов, 9. Радослав Кирилов, 18. Атанас Зехиров (75′ – 11. Неманя Милисавлевич), 21. Венцислав Василев, 23. Борислав Цонев (70′ – 15. Георги Динков), 28. Веселин Пенев, 71. Илия Миланов, 77. Давид Лембе (64′- 7. Александър Колев)

Резерви: 1. Михаил Михайлов, 7. Александър Колев, 8. Васил Панайотов, 11. Неманя Милисавлевич, 15. Георги Динков, 24. Христофор Хубчев, 91. Ерик Почански