Локо (Бс) се озори с Камено, но взе победа №18

0
-
-

Мъжкият отбор на „Локомотив“ Бургас с 18-та победа за сезона след 3:1 над „Камено“ под проливния дъжд в Бургас. Метеорологичните условия до голяма степен направиха мача доста тежък, като през първото полувреме двата отбора си размениха само по едно опасно положение. В 21-вата минута, след центриране от корнер, Костадин Джамбазов засече топката с глава, но ударът му мина на сантиметри от вратата на гостите от Камено. Десет минути по-късно удар от далечно разстояние по посока вратата на „Локомотив“ срещна напречната греда. Железничарите все пак успяха да отбележат през първото полувреме, но голът бе отменен за нарушение в атака.

През втората част „Локомотив“ бе видимо по-силният отбор, но така и не стигаше до голово положение. В 55-тата минута такова се отдаде на Иван Тодоров. Нападателят на черно-белите прехвърли вратаря, но топката мина в непосредствена близост до очертанията на вратата. Малко по-късно, след центриране от пряк свободен удар, играч на Камено игра с глава в опит да изчисти топката, но вместо това я прати в собствената си врата, прекъсвайки головата суша на „Съдърланд Арена“. В 72-та минута гостите изравниха резултата, след изстрел от границата на наказателното поле, който се отклони в страничния стълб и попадна в мрежата на бургазлии. Натискът на „Локомотив“ даде резултат едва 5 минути преди края на мача, когато Иван Тодоров прехвърли с глава излезлият напред вратар на „Камено“, връщайки аванса на своя тим. Две минути по-късно „железничарите“ получиха право да изпълнят дузпа. Зад бялата точка застана Тодоров, който бе безапелационен и приключи спора в този мач, оформяйки крайното 3:1 в полза на „Локомотив“.